Halı Yıkama ve Temizleme

Halı Yıkama ve Temizleme Hizmeti
Halı Yıkama ve Temizleme Hizmeti
Halı Yıkama ve Temizleme Hizmeti

Halı Yıkama ve Temizleme

Zaman içerisinde halılara nüfus eden toz ve akarların halılardan arındırılması gerekmektedir. Daha sağlıklı bir yaşam alanı için halıların yılda en az iki kere yıkanması tavsiye edilmektedir.

Modern ve gelişmiş halı yıkama tesisimizde bulunan ısıtmalı ve nem kontrollü kapalı kurutma odamız sayesinde halılarınızı 4 Mevsim gönül rahatlığı ile yıkatabilirsiniz.

Profesyonel ekip, gelişmiş halı yıkama parkuru ve doğru temizlik ürünleri ile farkı siz de görün!

Halı Yıkama Süreci

Tam otomatik halı yıkama parkurumuzda 6 aşamalı halı yıkama ve temizleme sürecimiz ile halılarınız derinlemesine temizlenir.

Toz Alma

01. Toz Alma

Halı yıkama işleminin ilk aşaması toz alma işlemidir. Toz alma makinesinde halılara yüksek devirde çırpma işlemi uygulanır, toz ve kaba kirlerinden arındırılması sağlanır.

Leke Tespiti

02. Leke Çıkarma

Halı üzerindeki lekeleri çıkarmaya yıkama şampuanları yeterli olmayabilir. Tespit edilen lekelere uygun ve doğru leke çıkarıcılar ile müdahale edilir.

Halı Yıkama

03. Halı Yıkama

Profesyonel halı yıkama parkurunda halılar çift taraflı olarak tek tek yıkanır. Yıkama parkurunda halılar ıslatma, şampuanlama, yıkama, durulama aşamalarından geçer.

Santrifüj Sıkma

04. Santrifüj Sıkma

Halılar katlanıp kırılmadan, herhangi bir deformasyona maruz bırakmadan santrifüj makinesinde sıkılır. Bu aşamada halılar durulama suyundan büyük oranda arındırılır.

Kurutma Odası

05. Nem Alma

Halıların üzerindeki nemin buharlaşması için nem kontrollü kurutma odalarında sıcak hava gezdirilir. Daha sonra nem alma cihazları ile nem tahliye edilir.

Kontrol ve Paketleme

06. Hav Tarama

Kuruyan halıların temizlik kontrolü yapıldıktan sonra tarama ve hav alma işlemine geçilir. Daha sonra isteğe göre parfümlenir, paketlenir ve servis birimine teslim edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sizler için en çok karşılaştığımız soruları ve yanıtlarını derledik. Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için iletişime geçin!

Her halı yıkanabilir mi?

Özellikleri gereği suyla hiç temas ettirilmemesi gereken halılar dışında, bütün halıları profesyonel yöntemlerle yıkamak mümkündür. El dokuma halılar da doğru ürün ve yöntemlerle yıkanabilmektedir.

Halıdaki her leke çıkarılabilir mi?

Halı dokusuna iyice işlemiş lekeler dışında halı türüne uygun profesyonel leke çıkarıcıları ile doğru miktar ve sürede yapılan uygulamalarla çoğu leke türü çıkarılmaktadır.

İstanbul’da her bölgeye servisiniz var mı?

Halı yıkama hizmeti Anadolu Yakası'nda Üsküdar'dan Beykoz'a, Çekmeköy'den Pendik'e kadar miktar veya tutar dikkate alınarak ücretsiz servis hizmeti sunulmaktadır. Avrupa Yakası'na halı yıkama hizmeti, işin tutarı ve bölge uzaklığı dikkate alınarak ücretli servis hizmeti verilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Halı içine işlemiş tozlar tamamen alınabiliyor mu?

Halının kullanım şekli ve süpürülme sıklığına bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak toz ve kumun tamamına yakını alınabilmektedir. Ancak çok fazla keçeleşmiş ya da üzerinde ayakkabılarla dolaşılan halılarda hav diplerine iyiye işlemiş ince kuma dönüşmüş yoğun tozlar maalesef tamamen alınamamaktadır.

Halılar teslim alınırken toplama hizmeti veriliyor mu?

Sipariş alma ve teslimat kapıda gerçekleştirilmektedir. Ancak hastalık, yaşlılık, hamilelik gibi durumlarda müşterilerimizin talep ve ricaları doğrultusunda yardımcı olunmaktadır.

Halılar ne kadar sürede teslim ediliyor?

Sezona bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak sipariş edildiği gün ya da ertesi gün halılar teslim alınır. Teslim alındıktan 3-4 gün sonra kullanıma hazır bir şekilde teslim edilir.

Halılarınızı yıkatmayı mı planlıyorsunuz?

Siparişinizi 7 gün 24 saat boyunca web sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bilgilerinizi teyit etmek için tarafınızla ayrıca iletişime geçilecektir.